Far Cry 3

Hra Far Cry 3 je nadcházející akční first-person střílečka od společnosti Ubisoft. Jedná se již o třetí díl legendární série, jejiž začátky sahají až do roku 2004.  Far Cry 3 má podle všeho vynahradit celkový herní požitek za neúspěchy předešlého dílu, který nesklidil mnoho úspěchu u nás a ani v zahraničí. K čemuž možná trochu přispěl i fakt, že druhý díl této akční série se neodehrával na klasickém ostrově (v ráji), ale v pouštní Africe. Čím by tedy třetí díl mohl být úspěšnější než ty předešlé?

far-cry3-1

Značná vylepšení jsou očekávána nejen na lepší hratelnosti, ale také na kvalitnějším grafickém zpracování, které zajišťují  designeři z Ubisoftu, jako – Pierre Rivest nebo Marc Canham. Z prvního traileru jsme sice až tak úchvatné záběry vidět nemohly, nicméně tahle grafika neurazí ani nenatchne. Zlepšení tu vidět rozhodně jsou, ale to rozhodně nebude hlavním poutem k hraní Far Cry 3. Tvůrci totiž sází hlavně na kvalitnější příběh a slibovanou volnost.

far-cry3-2

Až se tedy budeme prodírat džunglí a hledat svou ztracenou společnici (kdyby jen to), nemusíme se přímo řídit rozkazy systému. Hra bude tedy volnější než předešlé díly, což dělá z tropického ostrova tak trochu louku bez ohrady, a to se nám líbí. V příběhu sice budeme hrát očima Jasona Brodyho, jehož výlet na tropický ostrov nedopadl zrovna podle těch nejlepších představ, ale hlavní pozornost upoutá bláznivý antagonista Vaas, který v zatím první traileru předvedl opravdu zajímavý herecký výkon. Nechme se překvapit, co předvede dál.

Datum vydání Far Cry 3 je určen na 6. Září 2012 a vyjít má pro platformy Xbox 360, Playstation 3 a PC. Další konzole, jako například nové PS Vita či Nintendo Wii a iOS zatím nebyly oznámeny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments