Far Cry 5

Far Cry 5 je nově ohlášená a očekávaná hra společnosti Ubisoft a zároveň nejnovější díl série Far Cry. Vychází 28.února 2018 pro PC, Xbox One a Playstation 4

Další informace odhalí nadcházející konference Ubisoftu na výstavě E3 2017.

Gameplay záběry zachycují zejména rozšířené kooperační možnosti, když při akci budete mít možnost přivolat si přátelské NPC postavy , které mohou být buď čistě počítačové nebo je může ovládat někdo z vašich přátel skrze co-op.

Máme tu postavu Grace Armstronga, nájemný odstřelovač, který pohotově pomůže v úzkých rychlou střelou na nos. Během hry budete moci určit, kam má postava jít a odkud potencionálně střílet. Hráč si tak bude moci poskládat postavy po mapě a určit si tak strategii nadcházejících bojů.

Další je Boomer. Tenhle čtyřnohý přítel pomůže na blízkou vzdálenost. Může pokousat nepřátelské jednotky místní sekty, nebo vám jednoduše přinese jejich zbraň, kterou dovede vytrhnout z ruky. Na Boomera dát bacha (ačkoliv je v podstatě nesmrtelný)

Nick Rye bude posila z nebes. Budeme ho moci přivolat jako jednotku řídící hydroplán, která bude moci pokropit nepřátele ze vzduchu.

Gameplay mimo jiné ukazuje také spousty zbraní a vozidel na něž ve hře narazíme a osedláme. Krom samotného videa jsou k dispozici také nové screenshoty ze hry.